Bezpečnostní kamerové systémy

Potřebujete kvalitně zabezpečit objekt pomocí kamerového systému?

Kamerových systémů dnes je na trhu celá řada. S cenami začínají už na pár stokorunách. Pokud má ale kamerový systém plnit svůj účel, je potřeba vyhnout se nejlevnějším variantám. Nemusíte ale utratit ani desetitisíce. Z praxe několika desítek zakázek v prostředí domácností, restaurací, kanceláří, obchodů, výrobních hal, aj., vhodně zvolím kamerový systém na míru právě vám.

Na starost si vezmu kompletní zajištění. Tedy návrh, instalaci, nastavení i následnou správu. Nesmíme zapomenou ani na ohlašovací povinnost k úřadu pro kontrolu osobních údajů, kde musí být každý kamerový systém se záznamem nahlášen.

realizace od A do Z

Návrh systému

Návrh kamerového systému na míru prostředí a potřebám zadavatele společně s cenovou nabídkou. Konzultace ohledně možných řešení.

Instalace / realiazace

Montáž a instalace kamerového systému u zákazníka (drobné zednické práce, natažení kabeláže, zajištění napájení) s následným oživením.

Testování funkčnosti

Podstatnou součástí je testovací část, jestli se na místě systém chová dle požadavků. Doladění systému dle prostředí finálního umístění.

Zaškolení obsluhy

Zaškolení provozovatele a personálu ohledně užívání, manipulace a fungování kamerového systému. Vytvoření jednotlivých uživatelských účtů.

Vzdálený dohled

Nastavení vzdáleného přístupu přes PC, mobilní telefon nebo tablet k instalovanému kamerovému systému. Možnost sledování záznamů i aktuálního obrazu.

Správa systému

Údržba a správa systému jednou za čas neuškodí a o tu se také postarám. Aby kamery fungovaly jak mají a mohli jste se na ně stoprocentně spolehnout.

Co je potřeba pro realizaci takového kamerového systému?

IP kamera

Umístění: Kamery můžeme rozdělit do základních kategorií podle jejich umístění nebo účelu použití. Venkovní kamery jsou voděodolné mnohdy i s antivandal provedení. Vnitřní kamery jsou menší a dělají se ve wifi provedení. Závisí tedy na tom, jaký prostor chcete monitorovat a v jakém jsou použity.

Záběr: Další důležitou volbou u kamery je její optika, nebili jaký úhel záběru je schopna zabrat. Kamery můžeme volit s čočkou od 2,8mm (cca 102°) do 12mm (cca 23°). Pro kvalitu obrazu je pak také podstatné rozlišení kamery. Jednoduše se můžete orientovat podle Megapixelů (znáte např. od fotoaparátů). Pro kvalitní obraz nikdy nevolíme kamery s nižším rozlišením než 3MPx.

Ostatní: Další variantou mohou být kamery s optickým zoomem, PTZ otočné kamery, kamery 360° pozorovacím úhlem, atd.

Nahrávací zařízení – NVR

Využití: Nahrávací zařízení s přidaným diskem slouží jako úložiště pro záznam video záběrů z kamer. Celý systém se skrze toto zařízení dá ovládat. Po připojení monitoru můžete sledovat živé náhledy jednotlivých kamer nebo přehrávat uložené záběry. Některé modely také mojí v sobě přímo zabudovaný switch, přes který díky PoE dokáží kamery přímo napájet. Odpadá tak vymýšlení složitého napájení v místě kamery (nejedná-li se o wifi kamery).

Ostatní: NVR je takový centrální mozek celého systému. Dá se bez něj obejít, jelikož některé kamery samostatně umožňují záznam na paměťové karty, ale přicházíte tak o komfort centrální správy, náhledů a vzdáleného sledování.

Software

Přístup k aktuálnímu obrazu nebo záznamu můžete mít díky sw IVMS a to jak na PC, notebooku, telefonu nebo tabletu. Dostupné jsou verze jak pro Windows, iOS, Android.

Napájení + záloha

Kamery můžeme napájet několika způsoby. Klasicky ze zásuvky za pomocí napájecího adaptéru nebo po síťovém LAN kabelu. Při první variantě potřebujete mít v blízkosti kamery zásuvku. Při druhé variantě buď NVR s napájením nebo PoE switch. Lepší variantou je napájení po LAN kabelu doplněna u UPS, tak aby záznam videa běžel i při výpadku proudu.